Subskrybuj newsletter

Oferta

Masaż tkanek głębokich – Wrocław

masaż pleców dziecka tkanki głębokie
Opublikowano: 15 lutego 2017 o 12:59   /   od   /   komentarze (0)

Masaż tkanek głębokich – Wrocław (dobry masażysta we Wrocławiu)

Masaż tkanek głębokich to terapia polegająca na opracowaniu poszczególnych warstw tkanek miękkich w celu ich rozluźnienia lub wydłużenia.

Charakterystyka masażu:

  • pacjent podczas zabiegu nie leży plackiem na brzuchu ale często zmienia pozycję na najbardziej komfortową i taką, która umożliwia osiągnięcie najlepszego efektu terapeutycznego.
  • terapeuta zamiast palców i kciuków często używa kostek palców, pięści, przedramienia lub łokcia.
  • fizjoterapeuta nie stosuje oliwki ponieważ powoduje ona, że ślizgamy się nad tkankami zamiast je przesuwać i rozciągać.
  • w masażu tkanek głębokich praca wykonywana jest skośnie, przez to pacjent nie odczuwa nieprzyjemnego ucisku, zwłaszcza gdy masaż przebiega w bliskim sąsiedztwie kości.
  • ręce terapeuty poruszają się precyzyjnie, w wolnym tempie i z odpowiednio dobraną siłą, dzięki temu tkanka może dostosować się do nowych warunków.
  • nadrzędnym celem masażu głębokiego jest usuwanie ograniczonej ruchomości tkanek powierzchownych i głębokich. Wbrew nazwie masaż ten jest delikatny i nie wywołuje bólu. Jeżeli pacjent podczas terapii spina się oznacza to, że pracujemy za mocno.
  • w przeciwieństwie do masażu klasycznego nie ma tu rutynowych, powtarzających się sekwencji ruchów a praca przebiega w maksymalnie energooszczędny sposób.
  • pacjent może brać czynny udział w masażu poprzez wykonywanie ruchów czynnych kończyną dolną, górną czy np. głową lub terapeuta wykonuje ruch bierny za niego.
  • przed masażem fizjoterapeuta określa cel jaki chce osiągnąć może to być skrócenie, wydłużenie mięśnia, obniżenie bądź podwyższenie napięcia tkanek, zwiększenie zakresu ruchu, usunięcie zrostów międzytkankowych, przywrócenie ruchomości tkanek.

Masaż tkanek głębokich to obecnie jedna z najbardziej efektywnych form masażu. Poprzez zastosowanie odpowiednich technik możemy rozluźnić, wydłużyć tkanki miękkie, zlikwidować ból, zwiększyć zakres ruchomości w stawie i poprawić jakość ruchu, dlatego ta forma terapii idealnie sprawdza się w dysfunkcjach narządu ruchu.  Z powodzeniem stosujemy ją u dzieci z wadami postawy gdzie często mamy do czynienia z nieprawidłową długością mięśni i ich napięciem. Jest to terapia bardzo skuteczna a jej efekty można odczuć już po pierwszym masażu.

Koszt usługi: 150 zł/45 minut

Porada fizjoterapeutyczna  wliczona w cenę wizyty. Pacjent na każdym etapie leczenia w naszym gabinecie może liczyć na pełną informację fizjoterapeuty na temat przebiegu terapii.

  • płatność tylko gotówką