Subskrybuj newsletter

Ćwiczenia na inne wady k. dolnych, Ćwiczenia na kolana szpotawe, Ćwiczenia na plecy wklęsłe, Ćwiczenia na stopy płaskokoślawe, Ćwiczenia na stopy wydrążone, Ćwiczenia wspinaczkowe na kończyny dolne, Ćwiczenia wspinaczkowe na plecy wklęsłe, Ćwiczenia wspinaczkowe na stopy płaskokoślawe

Ćwiczenia na pośladki i kończyny dolne na ściance wspinaczkowej 4.

ćwiczenia pośladków na ściance wspinaczkowej. Dziecko stojąc przodem do ścianki wspinaczkowej unosi prostą nogę w bok.
Opublikowano: 14 lipca 2017 o 19:17   /   od   /   komentarze (0)

Ćwiczenia korekcyjne przedstawione poniżej mają charakter terapeutyczny i prowadzą do zmiany postawy.

Rodzic wybierając poszczególne ćwiczenia dla swojego dziecka musi posiadać wiedzę na temat wady postawy jaką posiada dziecko (badanie przez lekarza lub fizjoterapeutę) oraz jakie grupy mięśni ma ono wzmacniać a jakie rozciągać. Ćwiczenia należy wykonywać 4-7 razy w tygodniu. Gimnastyka powinna trwać 15-20 minut. W pierwszej kolejności wykonujemy krótką rozgrzewkę, następnie wybieramy ćwiczenia o charakterze wzmacniającym a na końcu ćwiczenia rozciągające.

Oddziaływanie: wzmacnianie mięśni pośladkowych (pośladkowy średni, pośladkowy mały).

Wskazania: plecy wklęsłe.

Pozycja wyjściowa: dziecko stoi przodem na ściance.

Uwagi: kończyny dolne wyprostowane i złączone, stopy prostopadle do ścianki, brzuch napięty, kręgosłup w pozycji neutralnej (prosty), barki nisko, łopatki ściągnięte, głowa prosto (wzrok skierowany na ściankę).

ćwiczenia pośladków na ściance wspinaczkowej. Dziecko stojąc przodem do ścianki wspinaczkowej unosi prostą nogę w bok.

Wykonanie:  odwiedzenie wyprostowanej kończyny dolnej (uniesienie w bok). Utrzymać 3 sekundy, powrót do pozycji wyjściowej.

Uwagi: pilnujemy aby dziecko nie unosiło nogi zbyt wysoko (do pracy włącza się tułów). Ruch ma odbywać się tylko w stawie biodrowym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz...

Komentarze
Nazwisko E-mail Strona WWW