Subskrybuj newsletter

Pytania

Dzień dobry, chciałabym umówić się z córka w celu zbadania wady postawy bo wiem że od 4 maja jest już taka możliwość. Czy w związku z wirusem covid-19 powinnam mieć jakieś obawy odnośnie fizjoterapii jak obecnie wygląda taka wizyta? Jak się do niej przygotować?

Opublikowano: 6 maja 2020 o 11:31   /   od   /   komentarze (0)

Czy gabinety rehabilitacyjne są czynne? Jak będzie teraz wyglądać wizyta u fizjoterapeuty?

Jak najbardziej gabinety fizjoterapeutyczne są już czynne. W związku z koronawirusem lokal objęty jest konkretnymi procedurami, które dotyczą zapewnienia bezpieczeństwa obsłudze, pacjentom i bezpieczeństwa w samym gabinecie. Wprowadzono też procedury dotyczące postępowania z pracownikiem i z pacjentem, u którego występuje podejrzenie zakażenia koronawirusem.

Zasady bezpieczeństwa. Dystans 2 m terapeuty w stosunku do rodziców oraz pacjenta z wyłączeniem momentu badania i terapii. Wyposażenie gabinetu w środki ochrony indywidualnej: maski, przyłbica, rękawiczki, środki do dezynfekcji rąk. Regularne i dokładne mycie rąk zgodnie z instrukcja nad umywalką a następnie dezynfekcja rąk specjalnym środkiem. Przed wizytą wstępna ankieta kwalifikacyjna dotycząca możliwości kontaktu z covid-19 a na kolejnej wizycie- ankieta aktualizacyjna. Dodatkowo:

  1. Higiena miejsca pracy. Mycie i dezynfekcja stołu do rehabilitacji oraz materaców i przyborów po każdym pacjencie. Dezynfekcja klamek, krzeseł, biurka, włączników świateł, telefonu itp.
  2. Higiena pacjenta. Dezynfekcja rąk po wejściu i wyjściu z lokalu. Obowiązkowa maseczka, rękawiczki.
  3. Grafik – zwiększenie odstępu czasu miedzy pacjentami.
  4. Wentylacja lokalu – Lokal jest klimatyzowany i wyposażony w rekuperator, ma zapewnioną wentylację mechaniczną. Dodatkowo jest codziennie ozonowany w celu usunięcia bakterii i wirusów.
  5. Niezbędne procedury – W widocznym miejscu są procedury dotyczące zasad bezpieczeństwa.

Pozdrawiam,

Magdalena Będkowska

 

Magdalena Będkowska Fizjoterapeuta www.fizjoterapiadzieci.com

Komentarze (0)

Napisz komentarz...

Komentarze
Nazwisko E-mail Strona WWW