Subskrybuj newsletter

Ćwiczenia na ostające łopatki, Ćwiczenia na plecy okrągłe, Ćwiczenia wspinaczkowe na plecy okrągłe

Ćwiczenia na plecy okrągłe i odstające łopatki 2

ćwiczenie na odstające łopatki. Dziecko w siadzie skulonym na ściance wspinaczkowej. Kończyny górne wyprostowane w łokciach, równolegle do siebie trzymają chwyty.
Opublikowano: 25 lipca 2017 o 07:20   /   od   /   komentarze (0)

Ćwiczenia korekcyjne przedstawione poniżej mają charakter terapeutyczny i prowadzą do zmiany postawy.

Rodzic wybierając poszczególne ćwiczenia dla swojego dziecka musi posiadać wiedzę na temat wady postawy jaką posiada dziecko (badanie przez lekarza lub fizjoterapeutę) oraz jakie grupy mięśni ma ono wzmacniać a jakie rozciągać. Ćwiczenia należy wykonywać 4-7 razy w tygodniu. Gimnastyka powinna trwać 15-20 minut. W pierwszej kolejności wykonujemy krótką rozgrzewkę, następnie wybieramy ćwiczenia o charakterze wzmacniającym a na końcu ćwiczenia rozciągające.

Oddziaływanie:  wzmacnianie mięśnia czworobocznego grzbietu, najszerszego grzbietu, mięśni równoległobocznych i naramiennych

Wskazania: odstające łopatki, plecy okrągłe

ćwiczenie na odstające łopatki. Dziecko w siadzie skulonym na ściance wspinaczkowej. Kończyny górne wyprostowane w łokciach, równolegle do siebie trzymają chwyty.

Pozycja wyjściowa: dziecko w siadzie skulonym na ściance. Kończyny górne wyprostowane w łokciach, równolegle do siebie trzymają chwyty.

ćwiczenie na odstające łopatki. Dziecko stoi przodem na ściance wspinaczkowej. Kończyny górne wyprostowane w łokciach, równolegle do siebie trzymają chwyty. Dziecko prostuje kolana, ugina łokcie i przyciąga klatkę piersiową do ścianki.

Wykonanie:  dziecko podciąga się na rękach, ugina łokcie i przyciąga klatkę piersiową do ścianki

Uwagi: Uwagi: kończyny dolne wyprostowane i złączone, stopy prostopadle do ścianki, brzuch napięty, kręgosłup w pozycji neutralnej (prosty), barki nisko, łopatki ściągnięte, głowa prosto (wzrok skierowany na ściankę).

Komentarze (0)

Napisz komentarz...

Komentarze
Nazwisko E-mail Strona WWW