Subskrybuj newsletter

Ćwiczenia na ostające łopatki, Ćwiczenia na plecy okrągłe, Ćwiczenia wspinaczkowe na plecy okrągłe

Ćwiczenia na plecy okrągłe i odstające łopatki 3.

ćwiczenie na odstające łopatki. Dziecko stoi przodem na ściance wspinaczkowej. Lewa kończyna górna zgięta w łokciu oparta na chwycie. Prawa kończyna górna odwiedziona i wyprostowana w stawie łokciowym napina taśmę elastyczną w górę.
Opublikowano: 28 lipca 2017 o 10:46   /   od   /   komentarze (0)

Ćwiczenia korekcyjne przedstawione poniżej mają charakter terapeutyczny i prowadzą do zmiany postawy.

Rodzic wybierając poszczególne ćwiczenia dla swojego dziecka musi posiadać wiedzę na temat wady postawy jaką posiada dziecko (badanie przez lekarza lub fizjoterapeutę) oraz jakie grupy mięśni ma ono wzmacniać a jakie rozciągać. Ćwiczenia należy wykonywać 4-7 razy w tygodniu. Gimnastyka powinna trwać 15-20 minut. W pierwszej kolejności wykonujemy krótką rozgrzewkę, następnie wybieramy ćwiczenia o charakterze wzmacniającym a na końcu ćwiczenia rozciągające.

Oddziaływanie: wzmacnianie mięśnia czworobocznego grzbietu, mięśni barków (mięsień nadgrzebieniowy, naramienny) oraz mięśni łopatek (zębaty przedni, dźwigacz łopatki, mięśnie równoległoboczne).

Wskazania: odstające łopatki, plecy okrągłe

ćwiczenie na odstające łopatki. Dziecko stoi przodem na ściance wspinaczkowej. Lewa kończyna górna zgięta w łokciu oparta na chwycie. Prawa kończyna górna odwiedziona i wyprostowana w stawie łokciowym napina taśmę elastyczną w górę

Pozycja wyjściowa: dziecko stoi przodem na ściance. Lewa kończyna górna zgięta w stawie łokciowym trzyma chwyt. Prawa kończyna górna odwiedziona trzyma taśmę elastyczną, przywiązaną do stopnia w miejscu jak na zdjęciu.

Uwagi: kończyny dolne wyprostowane i złączone, stopy prostopadle do ścianki, brzuch napięty, kręgosłup w pozycji neutralnej(prosty), barki nisko, łopatki ściągnięte, głowa prosto (wzrok skierowany na ściankę).

ćwiczenie na odstające łopatki. Dziecko stoi przodem na ściance wspinaczkowej. Lewa kończyna górna zgięta w łokciu oparta na chwycie. Prawa kończyna górna odwiedziona i wyprostowana w stawie łokciowym napina taśmę elastyczną w górę.

Wykonanie:  dziecko odwodzi prawą kończynę górną w kierunku ucha napinając taśmę. Wytrzymuje 3 sekundy i powraca do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonujemy na obie kończyny górne.

Uwagi: barki nisko, łopatki ściągnięte, sylwetka prosta.

Komentarze (0)

Napisz komentarz...

Komentarze
Nazwisko E-mail Strona WWW