Subskrybuj newsletter

Ćwiczenia na ostające łopatki, Ćwiczenia na plecy okrągłe, Ćwiczenia wspinaczkowe na plecy okrągłe

Ćwiczenia na plecy okrągłe i odstające łopatki 5.

ćwiczenie na odstające łopatki i plecy okrągłe. Dziecko stoi przodem na ściance wspinaczkowej. Lewa kończyna górna zgięta trzyma chwyt. Prawa ręka zgięta w łokciu i odwiedziona trzyma taśmę elastyczną przywiązaną do chwytu obok prawej ręki.
Opublikowano: 28 lipca 2017 o 10:58   /   od   /   komentarze (0)

Ćwiczenia korekcyjne przedstawione poniżej mają charakter terapeutyczny i prowadzą do zmiany postawy.

Rodzic wybierając poszczególne ćwiczenia dla swojego dziecka musi posiadać wiedzę na temat wady postawy jaką posiada dziecko (badanie przez lekarza lub fizjoterapeutę) oraz jakie grupy mięśni ma ono wzmacniać a jakie rozciągać. Ćwiczenia należy wykonywać 4-7 razy w tygodniu. Gimnastyka powinna trwać 15-20 minut. W pierwszej kolejności wykonujemy krótką rozgrzewkę, następnie wybieramy ćwiczenia o charakterze wzmacniającym a na końcu ćwiczenia rozciągające. 

Oddziaływanie: wzmacnianie rotatorów zewnętrznych stawu barkowego (mięsień podgrzebieniowy, obły mniejszy, część tylna mięśnia naramiennego), rozciąganie mięśni piersiowych.

Wskazania: odstające łopatki, plecy okrągłe

ćwiczenie na odstające łopatki i plecy okrągłe. Dziecko stoi przodem na ściance wspinaczkowej. Lewa kończyna górna zgięta trzyma chwyt. Prawa ręka zgięta w łokciu i odwiedziona trzyma taśmę elastyczną przywiązaną do chwytu obok prawej ręki.

Pozycja wyjściowa: dziecko stoi przodem na ściance. Lewa kończyna górna zgięta w stawie łokciowym, lewa ręka na chwycie. Prawa kończyna górna odwiedziona i ugięta w łokciu trzyma taśmę elastyczną jak na zdjęciu.

Uwagi: kończyny dolne wyprostowane i złączone, stopy prostopadle do ścianki, brzuch napięty, kręgosłup w pozycji neutralnej (prosty), łopatki ściągnięte, głowa prosto (wzrok skierowany na ściankę).

ćwiczenie na odstające łopatki i plecy okrągłe. Dziecko stoi przodem na ściance wspinaczkowej. Lewa kończyna górna zgięta trzyma chwyt. Prawa ręka zgięta w łokciu i odwiedziona trzyma taśmę elastyczną przywiązaną do chwytu obok prawej ręki i napina ją w tył.

Wykonanie:  dziecko wykonuje ruch rotacji zewnętrznej ramienia napinając taśmę w tył (łopatka „przykleja się” do klatki piersiowej. Wytrzymać 3 sekundy i powrót do pozycji wyjściowej.

Uwagi:  barki nisko, łopatki ściągnięte, ramię równolegle do podłoża

Komentarze (0)

Napisz komentarz...

Komentarze
Nazwisko E-mail Strona WWW