Subskrybuj newsletter

Ćwiczenia na inne wady k. dolnych, Ćwiczenia na kolana koślawe, Ćwiczenia na plecy wklęsłe, Ćwiczenia na stopy płaskie, Ćwiczenia na stopy płaskokoślawe, Ćwiczenia wspinaczkowe na kończyny dolne, Ćwiczenia wspinaczkowe na plecy wklęsłe, Ćwiczenia wspinaczkowe na stopy płaskokoślawe

Ćwiczenia na pośladki i kończyny dolne na ściance wspinaczkowej 3.

ćwiczenie pośladków na ściance wspinaczkowej. Dziecko stoi przodem na ściance w półprzysiadzie, kończyny dolne w rotacji zewnętrznej.
Opublikowano: 14 lipca 2017 o 19:06   /   od   /   komentarze (0)

Ćwiczenia korekcyjne przedstawione poniżej mają charakter terapeutyczny i prowadzą do zmiany postawy.

Rodzic wybierając poszczególne ćwiczenia dla swojego dziecka musi posiadać wiedzę na temat wady postawy jaką posiada dziecko (badanie przez lekarza lub fizjoterapeutę) oraz jakie grupy mięśni ma ono wzmacniać a jakie rozciągać. Ćwiczenia należy wykonywać 4-7 razy w tygodniu. Gimnastyka powinna trwać 15-20 minut. W pierwszej kolejności wykonujemy krótką rozgrzewkę, następnie wybieramy ćwiczenia o charakterze wzmacniającym a na końcu ćwiczenia rozciągające.

Oddziaływanie: wzmacnianie mięśni pośladkowych (pośladkowy wielki, pośladkowy średni), czworogłowych ud, przywodzicieli ud, kulszowo-goleniowych.

Wskazania: plecy wklęsłe, kolana koślawe, stopy płasko-koślawe.

ćwiczenie pośladków na ściance wspinaczkowej. Dziecko stoi przodem na ściance w półprzysiadzie, kończyny dolne w rotacji zewnętrznej.

Pozycja wyjściowa: dziecko stoi przodem na ściance, kolana lekko ugięte. Kończyny dolne w rotacji zewnętrznej. Kolana nad stopami (nie dotykają ścianki).

Uwagi: brzuch napięty, kręgosłup w pozycji neutralnej (prosty), barki nisko, łopatki ściągnięte, głowa prosto (wzrok skierowany na ściankę).

ćwiczenia pośladków na ściance wspinaczkowej. Dziecko stojąc przodem do ścianki w półprzysiadzie i kończynach dolnych w rotacji zewnętrznej, prostuje kolana i napina pośladki.

Wykonanie:  wyprost kolan, napięcie pośladków.

Uwagi: pilnujemy aby dziecko nie podciągało się rękami tylko angażowało mięśnie pośladkowe. Na końcu ruchu dziecko mocno ściąga łopatki (barki w dół). Stopy skierowane na zewnątrz.

Komentarze (0)

Napisz komentarz...

Komentarze
Nazwisko E-mail Strona WWW