Subskrybuj newsletter

Ćwiczenia na inne wady k. dolnych, Ćwiczenia na kolana koślawe, Ćwiczenia na kolana szpotawe, Ćwiczenia na plecy wklęsłe, Ćwiczenia na stopy płaskie, Ćwiczenia na stopy płaskokoślawe, Ćwiczenia wspinaczkowe na kończyny dolne, Ćwiczenia wspinaczkowe na plecy wklęsłe, Ćwiczenia wspinaczkowe na stopy płaskokoślawe

Ćwiczenia na pośladki i kończyny dolne na ściance wspinaczkowej

ćwiczenie pośladków na ściance wspinaczkowej. Dziecko stojąc przodem do ścianki w półprzysiadzie prostuje kolana i napina pośladki.
Opublikowano: 12 lipca 2017 o 10:29   /   od   /   komentarze (0)

Ćwiczenia na pośladki i kończyny dolne na ściance wspinaczkowej

Ćwiczenia korekcyjne przedstawione poniżej mają charakter terapeutyczny i prowadzą do zmiany postawy. Rodzic wybierając poszczególne ćwiczenia dla swojego dziecka musi posiadać wiedzę na temat wady postawy jaką posiada dziecko (badanie przez lekarza lub fizjoterapeutę) oraz jakie grupy mięśni ma ono wzmacniać a jakie rozciągać. Ćwiczenia należy wykonywać 4-7 razy w tygodniu. Gimnastyka powinna trwać 15-20 minut. W pierwszej kolejności wykonujemy krótką rozgrzewkę, następnie wybieramy ćwiczenia o charakterze wzmacniającym a na końcu ćwiczenia rozciągające.

Oddziaływanie: wzmacnianie mięśni pośladkowych (pośladkowy wielki, pośladkowy średni), czworogłowych ud

Wskazania: plecy wklęsłe, kolana koślawe, stopy płasko-koślawe

ćwiczenie pośladków na ściance wspinaczkowej. Dziecko stojąc przodem do ścianki w półprzysiadzie prostuje kolana i napina pośladki.

Pozycja wyjściowa: dziecko stoi przodem na ściance, kolana lekko ugięte.

Uwagi: stopy prostopadle do ścianki, brzuch napięty, kręgosłup w pozycji neutralnej (prosty), barki nisko, łopatki ściągnięte, głowa prosto (wzrok skierowany na ściankę)

ćwiczenie pośladków na ściance wspinaczkowej. Dziecko stojąc przodem do ścianki z wyprostowanymi kolanami.

Wykonanie:  Wyprost kolan, napięcie pośladków.

Uwagi: pilnujemy aby dziecko nie podciągało się rękami tylko angażowało mięśnie pośladkowe. Na końcu ruchu dziecko mocno ściąga łopatki (barki) w dół.

Komentarze (0)

Napisz komentarz...

Komentarze
Nazwisko E-mail Strona WWW