Subskrybuj newsletter

Ćwiczenia na inne wady k. dolnych, Ćwiczenia na kolana koślawe, Ćwiczenia na kolana szpotawe, Ćwiczenia na plecy wklęsłe, Ćwiczenia na skoliozę, Ćwiczenia wspinaczkowe na kończyny dolne, Ćwiczenia wspinaczkowe na plecy wklęsłe, Ćwiczenia wspinaczkowe na skoliozę, Uncategorized

Ćwiczenia na pośladki i kończyny dolne na ściance wspinaczkowej 2.

ćwiczenia pośladków na ściance wspinaczkowej. Dziecko stojąc przodem do ścianki prostuje nogę w tył napinając pośladek.
Opublikowano: 12 lipca 2017 o 12:39   /   od   /   komentarze (0)

Ćwiczenia na pośladki i kończyny dolne na ściance wspinaczkowej.

Ćwiczenia korekcyjne przedstawione poniżej mają charakter terapeutyczny i prowadzą do zmiany postawy. Rodzic wybierając poszczególne ćwiczenia dla swojego dziecka musi posiadać wiedzę na temat wady postawy jaką posiada dziecko (badanie przez lekarza lub fizjoterapeutę) oraz jakie grupy mięśni ma ono wzmacniać a jakie rozciągać. Ćwiczenia należy wykonywać 4-7 razy w tygodniu. Gimnastyka powinna trwać 15-20 minut. W pierwszej kolejności wykonujemy krótką rozgrzewkę, następnie wybieramy ćwiczenia o charakterze wzmacniającym a na końcu ćwiczenia rozciągające.                                  

Oddziaływanie: wzmacnianie mięśni pośladkowych (pośladkowy wielki)

Wskazania: plecy wklęsłe

ćwiczenia pośladków na ściance wspinaczkowej. Dziecko stoi wyprostowane przodem do ścianki.

Pozycja wyjściowa: dziecko stoi przodem na ściance.

Uwagi: kończyny dolne wyprostowane i złączone, stopy prostopadle do ścianki, brzuch napięty*, kręgosłup w pozycji neutralnej *(prosty), barki nisko, łopatki ściągnięte, głowa prosto (wzrok skierowany na ściankę).

ćwiczenia pośladków na ściance wspinaczkowej. Dziecko stojąc przodem do ścianki prostuje nogę w tył napinając pośladek.

Wykonanie:   wyprost kończyny dolnej w stawie biodrowym, napięcie pośladka, utrzymanie napięcia przez 3 sekundy i powrót do pozycji wyjściowej.

Uwagi: pilnujemy aby dziecko nie unosiło nogi za wysoko w tył gdyż powoduje to pogłębienie lordozy lędźwiowej. Utrzymanie brzucha w napięciu zapobiegnie nadmiernemu wygięciu lędźwi.

Komentarze (0)

Napisz komentarz...

Komentarze
Nazwisko E-mail Strona WWW